Optymalizacja AAPG – podstawy

Jak zwiększyć ilość FPS’ów?

W pełnej wersji America’s Army Proving Grounds należy wejść w ustawienia i zmienić następujące wartości oznaczone na NIEBIESKO. Najpierw zmieniamy FRAMERATE SMOOTHING na ON, następnie ustalamy maksymalną wartość dla ilości klatek na sekundę (MAX FRAMRATE). Nie warto przesadzać ze zbyt wysoką wartością, najlepiej potestować i ustawić średnią jaką osiągamy na najczęściej granych mapach.

W kolorze żółtym zaznaczone są opcje które pozwolą uzyskać więcej klatek na sekundę (FPS).

CHARACTER SHADOWS – czyli cienie, ich wyłączenie może zdecydowanie zwiększyć wartość FPS w czasie gry (uwaga! wyłącznie tej opcji może w wielu sytuacjach postawić nas na straconej pozycji w rozgrywce)

ANTI-ALIASING – czyli wygładzanie krawędzi, im większa wartość tym mniej klatek. Ustawianie tej opcji jest zależne od ustawień karty graficznej. Przy rozdzielczościach 2k, 4k można w zasadzie wyłączyć lub ustawić na LVL1 wartość dla tej opcji.

MAX ANISOTROPY – tu możemy ustawić ostrość horyzontu, czyli im wyższa wartość tym ostrzej widzimy elementy na drugim końcu mapy. (mało znaczące w kwestii FPS)

DYNAMIC LIGHTS oraz DYNAMIC TRACER LIGHTS – te dwie opcje warto wyłączyć, gra zrobi się ciemniejsza i trochę brzydsza ale zdecydowanie poprawi się wartość FPS.

 

Video_AMericas_Army

Jeżeli chcesz widzieć więcej na mapie, zmień jasność na max. (GAMMA):

Americas_Army_Improve_Video

Jeszcze jedną opcją na zwiększenie FPS jest używanie skrótu: ALT + Z który pozwala ukryć tzw. HUD. W niektórych przypadkach wyłączenie HUD zapobiega przycięciom w czasie rozgrywki.

Czuczuken Squad Poland - Americas Army Proving Grounds - HUD ON OFF
KLIKNIJ NA OBRAZEK ŻEBY POWIĘKSZYĆ

Dodatkowy trik jest dla osób, które mają problem z ciemnymi mapami jak np Harbor Assault . Problem jest spowodowany najczęściej wersją karty graficznej i sterownikami. Najprostszym rozwiązaniem jest mały program o nazwie Gamma Adjuster, który pozwala dowolnie wymuszać jasność ekranu.  Poniżej link do programu oraz hasło do rozpakowania.

GammaAdjuster – pass: csp

Jeżeli znacie jeszcze jakieś sposoby na polepszenie płynności i komfortu gry, proszę o komentarze oraz wiadomości :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *